مقالات

چمن مصنوعی باغ تالار

چمن مصنوعی برای تالار

چمن مصنوعی یکی از محصولاتی است که در طراحی فضای سبز و محوطه سازی کاربردهای بسیاری دارد. یکی از این کاربردها استفاده از چمن مصنوعی باغ تالار است. با استفاده از چمن مصنوعی می توانید تالار و باغ تالارها را به زیبایی تزئین کنید و برای محوطه سازی و طراحی فضای سبز باغ تالار می توانید از این محصول استفاده نمایید.

همه افراد دوست دارند مراسم عروسی و جشن ازدواج خود را در یک باغ تالار زیبا و سرسبز برگذار کنند. داشتن یک فضای سبز مناسب برای پذیرایی از میهمانان می تواند ایده خوبی باشد. اغلب صاحبان تالارهای پذیرایی و باغ تالارها از چمن مصنوعی تزئینی برای طراحی فضای سبز و محوطه سازی استفاده می کنند. چمن های مصنوعی به نحوی تولید می شوند که به راحتی آب باران را از خود عبور دهند، بنابراین باغ تالار هایی که از این چمن ها به عنوان پوششی برای کف باغ استفاده می کنند بعد از بارش باران خیلی سریع خشک شده و برای پذیرایی از مهمانان آماده می شود.

حتی اگر در حین مهمانی بخشی از چمن مصنوعی تالار دچار آسیب شود می توانید همان بخش را به راحتی جدا کنید و یک تکه چمن مصنوعی دیگر با آن جایگزین کنید. همچنین استفاده از این چمن ها برای محوطه سازی تالارها و باغ تالارها می تواند در تمام فصول سال امکان پذیر باشد. همانطور که می دانید این محصول نیازی به آبیاری، هرس کردن و کود دهی و سمپاشی ندارد. بنابراین جایگزین مناسبی برای چمن های طبیعی است. شستشوی چمن مصنوعی باغ تالار بسیار ساده است، بعد از هر مهمانی و برگزاری جشن ها می توانید با استفاده از آب تحت فشار به راحتی سطح چمن را تمیز کنید و آن را شستشو دهید.

خرید چمن مصنوعی باغ تالار

چمن مصنوعی برای تالار

تالار و باغ تالار در گروه مکان های پرتردد قرار می گیرند. این فضاها معمولا برای برگزاری مراسم عروسی و جشن ها استفاده می شوند و مهمانان و افراد زیادی بر روی این نوع چمن ها تردد می کنند. اگر قصد خرید چمن مصنوعی باغ تالار را دارید، باید از مدل هایی که قابلیت استفاده در مکان های پرتردد را دارد و الیاف آن از مقاومت بالایی برخوردار باشند، استفاده کنید. چمن های متراکم و با الیاف بلند برای نصب در باغ تالار بسیار مناسب هستند. اگر از مدل مناسب به عنوان چمن مصنوعی باغ تالار استفاده نکنید، کمتر از 2 سال دچار مشکل می شوید و مجبور خواهید شد، دوباره چمن های تازه ای برای تزئین محوطه تالار پذیرایی تان خرید کنید.

اگر می خواهید درباره خرید چمن مصنوعی برای باغ تالار بیشتر بدانید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی چقدر باید باشد؟

اگر قصد استفاده از چمن مصنوعی برای تالارهای پذیرایی را دارید باید از مدل هایی انتخاب کنید که حداقل 15 میلیمتر تا 25 میلیمتر ارتفاع داشته باشند. چمن هایی که الیافی کوتاه تر از این مقدار دارند، به اندازه کافی مقاوم نبوده و اگر از این مقدار بلندتر باشند هم به دلیل در هم تنیده شدن الیاف چمن، کار نظافت آنها بسیار دشوار خواهد بود.

تراکم چمن مصنوعی چقدر باید باشد؟

خوب است که بدانید تراکم چمن مصنوعی در میزان ماندگاری و طول عمر مفید آن موثر است. چمن هایی که برای استفاده در تالار پذیرایی و باغ تالار مناسب هستند باید به ازای هر مترمربع بین 1 تا 2 کیلوگرم وزن داشته باشند. البته تراک فیلامنتی به نسبت تراکم الیاف چمن دارای اهمیت بیشتری است که به معنای تعداد الیاف در هر گره می باشد و هر چقدر این مقدار بیشتر باشد، وزن چمن افزایش خواهد یافت.

ضخامت بکینگ چمن

چمن های مصنوعی بر اساس نوع لایه زیرین یا بکینگ خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. بر این اساس چمن های با بکینگ تک لایه، دولایه و سه لایه در کارخانجات تولید می شوند. البته چمن های مصنوعی که برای تالار مناسب هستند دارای لایه های بیشتری بوده و از لایه لاتکس ضخیم تری در تولید آنها استفاده می شود. اگر قصد خرید چمن مصنوعی باغ تالار را دارید حتما از مدل هایی که دارای بکینگ دولایه یا بیشتر هستند استفاده نمایید.

ضخامت الیاف چمن باغ تالار چقدر باید باشد؟

یکی از مهمترین مواردی که در تولید چمن مصنوعی به حساب می آید، دیتکس یا ضخامت الیاف این محصول است. چمن هایی که دارای دیتکس بیشتری هستند، برای استفاده در مکان های پرتردد مانند تالارهای پذیرایی و باغ تالارها مناسب هستند. بر همین اساس پیشنهاد می کنیم از چمن هایی که دارای دیتکس پایینی هستند برای نصب در تالارها استفاده نکنید.

چمن مصنوعی برای تالار
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *