مقالات

چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی برای بالکن اغلب برای زیباتر شدن فضای تراس در خانه ها استفاده می شود. اگر می خواهید تراس خانه تان را سرسبز و زیبا کنید و از فضای بالکن به عنوان محلی برای استراحت و یا دورهمی های گرم و صمیمی استفاده کنید بهترین انتخاب برای تراس می تواند چمن مصنوعی باشد. شما می توانید بالکن خانه تان را با استفاده از گل و گلدان های شیک و زیبا بسیار دلچسب تر کنید. و با قراردادن چند تا مبل راحتی و یک میز زیبا در کنار دوستان تان خوش بگذرانید و اوقات خوبی باهم داشته باشید.

معمولاً ما ایرانی ها دوست داریم از فضای بالکن یا تراس خانه برای استراحت یا جمع های خانوادگی و دوستانه استفاده کنیم. این فضا در برخی خانه ها کوچک است و تقریباً دو متر می شود ولی برخی دیگر ممکن است فضای بزرگتری در حد چند ده متر داشته باشند. البته بیشتر خانه ها توجه چندانی به تزئین بالکن نمی کنند به همین خاطر این فضا خیلی مناسب دورهمی های خانوادگی نیست. البته شما می توانید با استفاده از نصب چمن مصنوعی برای بالکن و تراس ، این فضا به خوبی استفاده کنید و آن را به زیبایی تزئین نمایید و برای پذیرایی از دوستان تان آماده شوید.

چمن مصنوعی برای بالکن

همانطور که می دانید رنگ سبز جزو رنگ هایی است که بسیار آرام بخش بوده و به همین خاطر بیشتر نقاط کره زمین هم با درختان و بوته های سبز پوشیده شده است. برای همین توصیه می کنیم برای ایجاد تنوع از چمن مصنوعی بالکن و تراس در این بخش از خانه یا محل کار خود استفاده کنید تا علاوه بر افزایش روحیه شما و سایر اعضای خانواده تان، محیطی برای استراحت و آرامش داشته باشید.

ما در این مطلب نکات بسیار جالبی را درباره چمن مصنوعی برای بالکن و تراس به شما خواهیم گفت. درباره این که ویژگی های چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس چیست و اینکه توجه به چه نکاتی در مورد خرید و قیمت چمن مصنوعی برای بالکن اهمیت دارند بطور کامل توضیح خواهیم داد. به علاوه چندین نمونه از کارهای اجرایی و ایده هایی که در زمینه نصب چمن مصنوعی برای بالکن وجود دارند را به شما معرفی می کنیم.

مهم ترین ویژگی های چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

یکی از متنوع ترین محصولات طراحی فضای سبز که دارای طرح های بسیاری هم هست، چمن مصنوعی تزئینی می باشد. چمن های مصنوعی در مدل های الیاف کوتاه، الیاف متوسط و الیاف بلند تولید می شوند. همچنین چمن های مصنوعی از نظر نرمی و انعطاف پذیری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. اگر قصد انتخاب و خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس خانه تان را داردید، به نکات زیر حتماً توجه داشته باشید:

چمن مصنوعی برای بالکن
 1. توجه به ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بالکن و تراس : البته این مورد بیشتر سلیقه ای است و هرکسی نظر شخصی خود را دارد. اما چمن های مصنوعی تزئینی دارای الیاف با ارتفاع ۸ تا ۴۵ میلیمتری هستند. بلند بودن الیاف چمن مصنوعی باعث می شود، چمن مصنوعی ظاهر طبیعی تر و زیباتری داشته باشد و دارای قابلیت انعطاف بیشتری است. اما تمیز کردن و شستشوی آن سخت تر خواهد بود. چمن مصنوعی با الیاف کوتاه با اینکه ظاهری تقریباً مصنوعی دارد ولی نظافت و شستشوی آن ساده تر بوده ولی به مراتب انعطاف و نرمی کمتری دارد. شرکت حیاط سبز بام سبز انواع چمن مصنوعی با الیاف کوتاه تا بلند را به مشتریان گرامی ارائه می دهد.
 2. تراکم چمن مصنوعی : مدل های چمن مصنوعی که دارای الیاف بلندتری هستند علاوه بر نرم و منعطف بودن معمولاً دارای تراکم بیشتری هم هستند. تراکم چمن مصنوعی برای بالکن و تراس بسیار اهمیت دارد. چمن هایی که دارای تراکم بیشتری هستند نرم تر بوده و احساس بهتری هنگام راه رفتن بر روی سطح چمن به شما می دهند. اگر می خواهید از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس به منظور محلی برای استراحت و دورهمی های خانوادگی و دوستانه استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم حتماً از چمن های مصنوعی متراکم دنیای چمن خرید کنید.
 3. چمن مصنوعی نرم و راحت برای بالکن و تراس : این مورد به پارامترهایی مانند دیتکس و نوع نخ بکار رفته در تولید چمن مصنوعی وابسته است. بهترین انتخاب برای بالکن و تراس، استفاده از چمن های مصنوعی است که دارای نرمی و لطافت بیشتری بوده و دیتکس نخ آنها کم باشد. این مورد باعث می شود تا هنگام راه رفتن بدون کفش یا دمپایی روی چمن، احساس بهتری داشته باشید. به ویژه برای بازی کودکان توجه به این نکته ضروری است. بنابراین برای تزئین و زیباسازی چنین فضاهایی بهتر است از چمن های مصنوعی نرم و با الیاف لطیف استفاده کنید. لازم به ذکر است که چمن مصنوعی هایی که دارای نخ های نرم و لطیف هستند، لزوماً ارتفاع بیشتری ندارند بلکه این مورد به ضخامت نخ و نوع برش سطح مقطع آن بستگی دارد. چمن های مصنوعی که دارای الیاف زبر هستند می توانند باعث اذیت و ایجاد حساسیت پوستی در افراد شوند.
 4. چمن مصنوعی با قابلیت شست و شو : یکی از مهم ترین ویژگی های چمن مصنوعی با کیفیت، قابل شست و شو بودن آن است. بطوری که اگر خیس شود بو نگیرد. چمن مصنوعی تراس باید زهکش داشته باشد زیرا این مورد در برای هدایت جریان آب از زیر آن به کف بالکن و خروج از ناودان کمک می کند. کارشناسان فنی حیاط سبز بام سبز توصیه می کنند از آب و شامپو فرش برای شست و شوی چمن مصنوعی بالکن استفاده کنید.
 5. چمن مصنوعی دارای تاییدیه ارگان های بهداشتی : آیا می دانستید برخی از تولید کننده های چمن مصنوعی، از الیاف و نخ هایی که دارای درصد سرب بالایی هستند در تولید این محصول استفاده می کنند و سرب یکی از موارد خطرناک برای سلامت پوست انسان است؟ اهمیت این موضوع آنجا بیشتر است که کودکان با چمن مصنوعی تماس نزدیک داشته باشند. شرکت حیاط سبز بام سبز پیش از اینکه محصولات چمن مصنوعی تراس را برای فروش در وب سایت خود ارائه دهد، از اخذ مجوزهای بهداشتی نظیر ROSH اطمینان حاصل می کند. این درجه استاندارد نشان می دهد که چمنی که قصد خرید آن را دارید از هیچگونه ترکیبات شیمیایی یا سمی در تولید آن استفاده نشده است.

چمن مصنوعی برای بالکن چه مزیت هایی دارد؟

افرادی که از چمن مصنوعی برای تزئین بالکن و تراس خانه خود استفاده می کنند، به زیبایی محیط زندگی خود اهمیت بیشتری می دهند. شما می توانید از وسایل تزئینی بسیاری از قبیل میز و صندلی، تاب، گلدان های طبیعی و مجسمه های زیبا برای ایجاد یک فضای سبز دلنشین تر استفاده کنید. اما نصب چمن مصنوعی در بالکن چه مزیت هایی دارد؟

چمن مصنوعی برای بالکن
 1. ایجاد فضای سبز درون خانه : خیلی ها دوستدارند که اوقات فراغت خود را درون خانه سپری کنند. همچنین صرف صبحانه یا عصرانه در بالکن و در هوای آزاد لذت بیشتری خواهد داشت. علاوه بر این می توانید از تراس خانه خود برای برگزاری میهمانی های کوچک و صمیمی همراه با دوستان تان استفاده کنید.
 2. محیطی برای بازی بچه ها : همه ما دوست داریم که بچه ها در محیطی امن و در جلوی چشمان ما مشغول بازی و تفریح باشند. امروزه با وجود مشکلاتی مانند شیوع کرونا این حس نا امنی در والدین بیشتر شده است. بنابراین می توانید با استفاده چمن هایی که دارای الیاف نرم هستند برای فرزندان خود در محیط بالکن هرچند کوچک باشد، فضایی برای بازی و سرگرمی آنها فراهم کنید.
 3. محلی برای تمرینات ورزشی : خیلی از افراد به خصوص خانم های خانه دار دوستدارند در محیط خانه به انجام ورزش های سبک و تمرینات یوگا بپردازند. اگر شما فضای کوچکی مانند تراس و بالکن هم داشته باشید می توانید با خرید چند متر چمن مصنوعی از این فضای کوچک برای انجام ورزش های خانگی سبک مانند یوگا استفاده کنید.

مزایای خرید چمن مصنوعی برای بالکن

 • استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن می تواند فضای زیباتری در تراس خانه تان ایجاد کند.
 • چمن مصنوعی به راحتی قابل شستشو است و چون به هرس کردن و رسیدگی چندانی نیاز ندارد جایگزین خوبی برای چمن طبیعی است.
 • می تواند با استفاده از چند صندلی و یک میز زیبا و چیدن تعدادی گلدان در گوشه های تراس فضای بالکن را زیباتر کند.
 • اگر نگران استفاده از چسب برای چمن مصونوعی هستید ، اصلا نگران نباشید زیرا با قراردادن چندتا گلدان در گوشه های بالکن نیازی به چسب کاری تراس تان نیست.
چمن مصنوعی ارزان قیمت

بهترین چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

اگر می خواهید بهترین چمن مصنوعی را برای بالکن و تراس خانه تان انتخاب کنید حتما باید به دو نکته مهم پیش از خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس توجه نمایید:

 1. اگر می خواهید با کفش یا دمپایی بر روی چمن مصنوعی در تراس و بالکن رفت و آمد کنید بهتر است از چمن مصنوعی هایی که ارتفاع آنها بین ۱۰ تا ۴۰ میلیمتر است استفاده نمایید. به علاوه سعی کنید چمن مصنوعی را انتخاب کنید که ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشد.
 2. اما اگر قصد ندارید از کفش و دمپایی برای راه رفتن روی چمن مصنوعی استفاده نمایید بهتر است برای بالکن و تراس خانه تان از چمن مصنوعی هایی استفاده کنید که دارای ارتفاع کمتری در حدود ۱۰ تا ۲۵ هستند. در این صورت قابلیت شستشوی چمن مصنوعی بیشتر است و کمتر زباله را جمع می کند.
 3. چمن مصنوعی های تک بافت بسیار راحت تر شستشو می شوند در حالی که قابلیت شستشو برای چمن مصنوعی های دو بافت یا فیلر بسیار کمتر است تا جایی که اگر بخواهید با استفاده از جاروبرقی آشغال روی آنها پاک کنید ، کار چندان ساده ای نخواهد بود.
 4. اگر می خواهید موقع راه رفتن بر روی چمن مصنوعی بالکن و تراس نرمی و لطافت الیاف را احساس کنید بهتر است حداقل ارتفاع ۱۵ تا ۲۵ میلیمتر را که از جنس الیاف مونو است انتخاب نمایید.
چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس دفاتر تجاری و اداری

پیش از هرچیز ابتدا به تفاوت بین بالکن و تراس می پردازیم. بالکن به فضایی گفته می شود که دارای سقف بوده و حداقل از یک جهت مشرف به محیط بیرونی ساختمان باشد. اما تراس که بهارخواب هم گفته می شود سقف ندارد و بیشتر برای استراحت کردن و دورهمی های خانوادگی و دوستانه یا محل بازی بچه ها مورد استفاده قرار می گیرد. همیشه بالکن و تراس برای منازل مسکونی نیست، بلکه ممکن است دفاتر کار تجاری و اداری و مغازه ها هم این فضا را داشته باشند. بنابراین اگر قصد خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس محل کار خود را دارید باید دقت داشته باشید که از مدل هایی با دیتکس نخ بالا و ارتفاع ۲۰ تا ۳۵ میلیمتری انتخاب کنید.

بهترین روش برای دکوراسیون بالکن و تراس خانه

بنظر شما چطور می توان فضای تراس خانه را با کمترین هزینه زیبا و دلچسب کنیم؟ چرا به استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن فکر نمی کنید؟

به این فکر کنید که چطور می توان فضای بالکن و تراس خانه را با کمترین هزینه بسیار زیبا کنید. خیلی ها به گل و گیاه علاقه دارند اما بهترین ایده می تواند نصب چمن مصنوعی روی تراس خانه تان باشد و یا بالکن محل کارتان را با چمن زیباتر کنید.

چمن مصنوعی را می توانید برای تراس یا بالکن و پشت بام خانه و یا حیاط و مکان های چون بین ستگ فرش در باغ و تالار ها و یا در زمین فوتبال و فوتسال استفاده نمایید. چمن طبیعی را نمی توانید در همه جا استفاده کنید از طرفی هزینه نگهداری و رسیدگی مداوم اغلب افراد را به خرید چمن مصنوعی ترغیب می کند.

بنابراین اگر قصد طراحی فضای سبز برای خانه یا محل کارتان را دارید بهترین گزینه برای شما استفاده از چمن مصنوعی است. زیرا این چمن ها را می توانید علاوه بر روی سطح زمین بر روی دیوار های نیز نصب کنید و فضای بالکن و تراس خانه تان را چند برابر زیباتر و دلنشین تر نمایید. الیافی که در تولید چمن مصنوعی استفاده می شود بسیار به چمن طبیعی شباهت دارد و هزینه و سختی های نگهداری و کاشت چمن طبیعی را نیز ندارد.

چمن مصنوعی تراس و بالکن محلی مناسب برای بازی بچه ها

با خرید چمن مصنوعی برای تراس و بالکن خانه تان می توانید محلی امن و زیبا برای بازی کودکان ایجاد کنید تا بجای اینکه بخواهند در بیرون از خانه بازی کنند وقت خود را درون خانه و با بازی کردن بر روی بالکن و تراس بگذرانند. در این صورت هم شما و هم بچه ها می توانید از کنار هم بودن بیشتر لذت ببرید و همیشه مراقب آنها باشید.

آیا چمن مصنوعی در خنک شدن محیط موثر است؟

شاید برای تان عجیب باشد اما نصب چمن مصنوعی روی تراس و بالکن می تواند در کاهش دمای محیط و خنک شدن فضای خانه موثر باشد. زیرا تابش آفتاب بر روی سطح بتن و یا موزاییک های بالکن می تواند باعث ایجاد گرمای بیشتر در تراس شود ولی چمن مصنوعی با استفاده از الیاف مقاوم در برابر تابش نور خورشید مانع از ایجاد گرمای بیشتر شده و احساس خنک بودن را برای شما در بر خواهد داشت.

چمن مصنوعی برای بالکن

نگهداری از چمن مصنوعی بالکن کاری بسیار ساده

اگر بخواهید از چمن طبیعی استفاده نمایید باید خود را برای هرس کردن های مداوم و آبیاری زمان بندی شده و بسیاری موارد دیگر که در نگهداری آنها اهمیت زیادی دارد آماده کنید. در حالی که چمن مصنوعی هیچ کدام از این موارد را نیاز ندارد و به سادگی قابل شستشو بوده و نگهداری آن کار چندان سختی نیست.

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن

قیمت چمن مصنوعی به دلیل کاهش هزینه هایی نظیر آبیاری و هرس کردن های مداوم و نیز عدم نیاز به خرید کود و انواع سم های آفت کش بسیار مقرون به صرفه بوده و اغلب افرادی که می خواهنددکوراسیون خارجی خانه شان را زیباتر کنند به خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس منزل خود به عنوان بهترین گزینه از نظر اقتصادی فکر می کنند. و با کمترین قیمت فضای خسته کننده بالکن و تراس خانه و محل کارشان را به زیبایی تزئین می نمایند.

محدوده قیمت چمن مصنوعی برای بالکن از حدود متر مریعی ۹۵۰۰۰ تومان آغاز می گردد. و همه مدل های چمن مصنوعی بهاره و پاییزه در این گروه قیمتی قابل خرید هستند. البته باید دقت داشته باشید که حداکثر ارتفاع چمن مصنوعی برای بالکن باید ۱۴ میلیمتر باشد زیرا شستشوس آن بسیار ساده تر است.

چمن مصنوعی برای بالکن

برای مشاهده انواع مدلها و خرید چمن مصنوعی بهاره و پاییزه می توانید از فروشگاه حیاط سبز بام سبز بازدید نمایید.

اما اگر می توانید تا حدود مترمربعی ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان برای خرید چمن مصنوعی هزینه کنید ، می توانیم محصولات بیشتری را به شما پیشنهاد کنیم. به عنوان مثال با این رنج قیمت می توانید از میان تعداد بسیار متنوع چمن مصنوعی های با ارتفاع ۲۵ میلیمتری انتخاب نمایید زیرا این مدل ها بهاره و پاییزه بسیار لطیف تر بوده و ظاهر طبیعی تری نیز دارند اما نسبت به انواع ۱۴ میلیمتری زمان بیشتری برای نظافت نیاز دارند.

البته چمن مصنوعی بهاره با ارتفاع ۲۵ میلیمتر بخاطر تک بافت بودن نظافت خیلی سختی ندارد. اما اگر می خواهید چمن مصنوعی های با ارتفاع بیشتر تا حدود ۳۵ میلیمتر را انتخاب نمایید هزینه خرید کمی بالاتر خواهد بود.

احساس راه رفتن در طبیعت

چمن مصنوعی های مدل لاله و بوریا هر دو دارای ارتفاع ۳۵ میلیمتری هستند می توانید این دو محصول را با هم مقایسه کنید. علاوه بر ارتفاع ، ابعاد محل نصب نیز در قیمت چمن مصنوعی موثر است. بنابراین برای محاسبه مساحت تراس خانه تان باید ابعاد آن را بصورت دقیق اندازه گیری کنید. پس ابتدا طول بالکن و سپس عرض آن را اندازه بگیرید و بعد طول و عرض را در هم ضرب کنید تا مساحت تراس بدست آید. برای محاسبه قیمت چمن مصنوعی برای بالکن باید مساحت تراس خانه تان را در قیمت هر متر مربع ضرب کنید.

به عنوان مثال اگر مساحت بالکن تان ۲۰ متر مربع باشد و بخواهید چمن مصونی بوریا را خرید کنید مبلغ نهایی ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان خواهد بود.

چمن مصنوعی برای بالکن

این قیمت فقط برای خرید چمن مصنوعی است و هزینه نصب شامل این مبلغ نیست. شما می توانید از این روش محاسبه برای تراس های کوچک استفاده نمایید. و برای اینکه هزینه نصب چمن مصنوعی برای بالکن خانه تان کمتر باشد می توانید با استفاده از آموزش هایی که در وب سایت حیاط سبز بام سبز مشاهده می کنید به راحتی این محصول را بر روی تراس نصب کنید.

ماندگاری و عمر مفید چمن مصنوعی تراس و بالکن چقدر است؟

ماندگاری و طول عمر چمن مصنوعی به عوامل متعددی وابسته است. مثلا کیفیت چمن شما در چه سطحی قرار دارد و نحوه استفاده از آن به چه صورت است و یا چه مقدار در زیر نور خورشید از چمن استفاده می کنید، همه این موارد می تواند در طول عمر و ماندگاری چمن مصنوعی موثر باشند. بنابراین در ادامه به مهم ترین عوامل موثر در طول عمر و ماندگاری چمن مصنوعی خواهیم پرداخت.

دو نکته بسیار مهم در ماندگاری چمن مصنوعی تراس و بالکن موثر هستند که شامل :

 1. میزان تردد بر روی چمن : افزایش تردد بر روی چمن مصنوعی می تواند باعث فشرده شدن الیاف آن شود و همین موضوع دلیلی بر کاهش عمر مفید چمن مصنوعی شود. خوشبختانه بالکن و تراس نسبت به فضاهای دیگری چون روف گاردن، پشت بام و حیاط خانه میزان رفت و آمد کمتری دارند. اما اگر بالکن و تراس خانه شما دارای تردد بالایی می باشد بهتر است از مدل های چمن مصنوعی بالکن با تراکم بالا انتخاب کنید.
 2. میزان و شدت تابش نور آفتاب : یکی از مضرترین اشعه های خورشید، اشعه ماورای بنفش است که می تواند باعث فرسایش هر ماده ای شود. البته چمن های مصنوعی که دارای کیفیت ساخت بالایی هستند می توانند حداقل ۱۰ سال در برابر تشعشعات مضر خورشید مقاومت کنند. هرچند که اغلب محصولاتی که در داخل کشور تولید می شوند در بهترین حالت بیش از ۵ سال مقاومت ندارند. در مناطقی که هوا به شدت گرم باشد، این میزان مقاومت به مراتب کمتر می شود. بنابراین بالکن و تراس هایی که در معرض تابش مستقیم خورشید هستند، باید از محصولاتی که دارای کیفیت ساخت بالاتری هستند استفاده کنند تا ماندگاری بیشتری برای محصول خریداری شده داشته باشند.

سوالات متداول

نحوه نصب چمن مصنوعی برای بالکن و تراس بدون چسب چگونه است؟

شما می توانید تکه های چمن مصنوعی را بدون استفاده از چسب فقط با نوار اتصال در بالکن و تراس خانه یا محل کارتان نصب کنید. چمن مصنوعی تکه ای قابلیت چفت شدن به یکدیگر را داشته و خیلی سریع و راحت نصب می شوند. همچنین امکان جمع آوری و نصب مجدد پنل های چمن مصنوعی در بالکن و تراس وجود دارد.

بهترین روش شستشوی چمن مصنوعی بالکن و تراس چیست؟

یکی از بهترین روش های شستشو و نظافت چمن مصنوعی این است که ابتدا باید با استفاده از جارو دستی یا برقی آشغال ها و زباله های درشت را از سطح آن پاک کنید و سپس با استفاده از کمی شامپو فرش و آب تحت فشار چمن را کاملاً شستشو داده و تمیز کنید. بعد از مدت کوتاهی آب حاصل از شستشو از لایه بکینگ و زهکش کاملاً خارج می شود.

بهترین چمن مصنوعی برای بالکن و تراس کدام است؟

برای بالکن و تراس هایی که متراژ کوچکی دارند، بهتر است از مدل هایی که دارای کیفیت و دوام بالاتری هستند استفاده کنند هرچند ممکن است کمی قیمت بالایی داشته باشند. اما برای فضاهایی که دارای مساحت بیشتری می باشند می توانید برای کاهش هزینه تمام شده از مدل هایی که ارزان تر هستند استفاده کنید.

البته با عضویت در خبرنامه ایمیلی حیاط سبز بام سبز می توانید از تخفیف های هفتگی و روزانه فروشگاه چمن مصنوعی مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در خصوص انتخاب و خرید چمن مصنوعی با کارشناسان ما با تلفن ۴۶۱۲۹۳۹۷ – ۰۲۱ در تماس باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *