مقالات

فنس چمن مصنوعی

فنس چمنی

فنس چمنی، از مفتول های گالوانیزه ضد زنگ و الیاف چمن مصنوعی ساخته می شود و برای جداسازی فضا، حصار کشی و محدود کردن دید از بیرون بکار می رود. فنس چمنی ظاهری زیبا و سرسبز داشته و به منظور تزئین فضای خارجی خانه های ویلایی، بالکن و حصارکشی اطراف باغ استفاده می شود. در ادامه درباره نحوه تولید و موارد استفاده و نصب این محصول توضیح می دهیم.

اجرای و نصب فنس چمنی

اجرای و نصب فنس چمنی

فنس چمنی چگونه تولید می شود؟

فرآیند تولید فنس چمنی مشابه فنس های فلزی معمولی است اما مفتولی که در تولید فنس چمنی استفاده می شود گالوانیزه و ضد زنگ بوده و الیاف چمن به آن بافته می شوند. برای این منظور از دستگاه مخصوصی استفاده می شود تا الیاف به خوبی دور فنس بافته شوند. بعد از اینکه الیاف چمن دور فنس بافته شد، فنس چمنی در دستگاه دیگری بصورت مشبک در می آید و آماده نصب می شود.

اجرای و نصب فنس چمنی

کاربرد فنس چمنی

همانند فنس های فلزی معمولی که برای جداسازی فضا یا حصارکشی استفاده می شوند از فنس چمنی نیز برای موارد مشابه استفاده می شود با این تفاوت که زیباتر است و جلوی دید به درون خانه یا محوطه را می گیرد. در واقع فنس چمنی علاوه بر کارایی که فنس های معمولی دارند زیباتر بوده و نمای بهتری به محیط می بخشد. در ادامه برخی از کاربردهای فنس چمنی را معرفی می کنیم:

کاربرد فنس چمنی در حصارکشی ویلا و باغ

در برخی از مناطق به ویژه شمال کشور اغلب ویلاها دارای حیاط با دیوار مشترک هستند و یا بر روی دیوار ویلا از حفاظ های میله ای و نرده کشی فلزی استفاده شده است. با استفاده از فنس چمنی می توانید میله ها را کاملاً پوشش دهید و به این ترتیب علاوه بر محدود کردن دید به داخل ویلا، نمای زیباتری به محوطه باغ خود بدهید.

اجرای و نصب فنس چمنی

اجرای و نصب فنس چمنی

فنس چمنی برای حصارکشی اطراف زمین

یکی دیگر از کابردهای فنس چمنی، حصارکشی دور زمین و باغات است. برای این منظور ابتدا باید شاسی کشی انجام شود تا فنس چمنی را بر روی شاسی بتوان نصب کرد. معمولاً برای این منظور از فنس های با عرض ۲ متر استفاده می شود و ارتفاع آن حدود ۱.۵ متر می باشد. در ادامه برخی نمونه کارهای فنس چمنی اجرا شده توسط شرکت حیاط سبز بام سبز (دنیای چمن) را مشاهده می کنید.

فنس چمنی

فنس چمنی برای بالکن

فنس چمنی را می توان برای حصارکشی و تزئین بالکن و تراس استفاده کرد، زیرا علاوه بر زیباتر شدن نمای بیرون ساختمان به جلوگیری از دیده شدن فضای درون منزل یا محل کار کمک می کند. معمولاً در شهرهای بزرگ که تراکم ساختمان ها زیاد است، از داخل بالکن به درون خانه دید وجود دارد، برای حل این مشکل می توانید از فنس چمنی با تراکم بالا یا متوسط استفاده کنید. البته باید برای نصب فنس چمنی کار شاسی کشی به خوبی انجام شده باشد. هر چند که برای نصب فنس روی نرده های بالکن و تراس نیازی به شاسی کشی ندارید و می توانید از نرده های بالکن و تراس به عنوان شاسی برای نصب فنس چمنی استفاده کنید. علاوه بر این می توانید از فنس چمنی برای جدا کردن بخشی از فضای بالکن یا تراس استفاده کنید. در اینصورت باید از یک شاسی فلزی با اندازه مناسب برای نصب فنس استفاده کنید.

فنس چمنی برای بالکن

فنس چمنی برای پشت بام

خیلی از افراد دوست دارند شب ها بر روی پشت بام بخوابند و برای محدود کردن دید سایرین از فنس چمنی برای پشت بام استفاده می کنند. همچنین در برخی از ساختمان ها که روف گاردن دارند برای مخفی کردن کولرها و بخش هایی که دوست ندارند دیده شود از فنس چمنی استفاده می کنند. بنابراین این محصول علاوه بر زیبایی برای جداسازی فضا و محدود کردن دید نیز بکار می رود. لازم است بدانید که برای نصب فنس چمنی بر روی لبه های پشت بام باید شاسی کشی انجام شود تا در صورت وزش بادهای شدید فنس کاملاً محکم بوده و از ارتفاع به پایین سقوط نکند.

فنس چمنی برای پشت بام

فنس چمنی برای پارتیشن بندی

تجهیزاتی که برای پارتیشن بندی در محیط کار استفاده می شوند اغلب گران و پر هزینه هستند، بنابراین باید به فکر راهکار بهتری باشید. فنس چمنی می تواند با کمترین هزینه برای جداسازی فضای مشترک در ادارات مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین ممکن است درون پارکینگ بخواهید قسمتی را به انبار وسایل دور ریز اختصاص دهید و نمی خواهید که کسی آنها را ببیند، برای این منظور فنس چمنی گزینه مناسبی است.

فنس چمنی

فنس چمنی برای تزئین دیوار

برای پوشش دیوارهای قدیمی که بخشی از آن تخریب شده است می توانید از فنس چمنی یا چمن مصنوعی تزئینی استفاده کنید و ظاهر زیباتری به محیط کار یا زندگی خود ببخشید. برای این منظور می توانید به اندازه بخشی از دیوار که تخریب شده است محصول مورد نظرتان را سفارش دهید. کارشناسان ما در واحد پشتیبانی می توانند شما را راهنمایی کنند.

انواع فنس چمنی

ارتفاع و نوع الیافی که در تولید فنس های چمنی بکار می روند در واقع تعیین کننده نوع این محصول نیستند. هر چند ممکن است در رنگ بندی تفاوت هایی وجود داشته باشد و فنس هایی با رنگ سبز، زرد، قرمز و یا ترکیبی از این ها در بازار وجود داشته باشد. همانطور که گفته شد فنس های رنگی در بازار وجود دارند ولی اغلب فنس چمنی سبز رنگ است. فنس های چمنی که توسط شرکت حیاط سبز بام سبز (دنیای چمن) به فروش می رسند در دو رنگ سبز تیره و روشن عرضه می شوند. معمولاً ارتفاع الیاف بافته شده به فنس نسبت به بدنه مفتول حداکثر ۳.۵ سانتیمتر هستند و به خوبی سطح مفتول را پوشش می دهند.

فنس چمن مصنوعی

معمولاً فنس چمنی را بر اساس اندازه چشمه فنس دسته بندی می کنند. شرکت حیاط سبز بام سبز (دنیای چمن) انواع فنس چمنی چشمه ۴ و چشمه ۵ را با استفاده از مفتول گالوانیزه ضد زنگ و الیاف چمن با کیفیت تولید می کند.

فنس چمنی چشمه ۴

این فنس چمنی دارای لوزی هایی با ابعاد ۴ در ۴ سانتیمتر بوده که به فنس چشمه ۴ معروف هستند.

فنس چمنی چشمه ۵

منظور از فنس چمنی چشمه ۵ این است که ابعاد لوزی های مشبک ۵ در ۵ سانتیمتر می باشد.

فنس چمنی چشمه ۴ نسبت به فنس چمنی چشمه ۵ تراکم بیشتری دارد و الیافی که در تولید آن استفاده می شود زیادتر است. در واقع فنس چشمه ۴ دارای لوزی ها کوچکتری بوده و به همین دلیل پُر تر به نظر می رسد و نسبت به فنس چمنی چشمه ۵ دید را محدود تر می کند. همچنین قیمت فنس چشمه ۴ نسبت به فنس چشمه ۵ گران تر است.

عرض فنس های چمنی چقدر است؟

فنس های چمنی که توسط شرکت حیاط سبز بام سبز (دنیای چمن) تولید می شوند دارای عرض متفاوتی هستند. اما آنچه معمول است این فنس ها با عرض ۲، ۱.۵ و ۱ متری تولید می شوند. در صورتی که عرض بیشتری بخواهید می توانید سفارش خود را بصورت تلفنی از طریق تماس با تلفن شرکت ۰۲۱۲۲۷۳۳۴۱۸ ثبت کنید.

فنس چمن مصنوعی

نحوه نصب فنس چمنی

همانطور که گفته شد برای نصب فنس چمنی به شاسی محکم نیاز دارید. اما نحوه شاسی کشی و نوع آن باید توسط کارشناس و نصاب ماهر تعیین شود. بر این اساس برای نصب فنس چمنی به عنوان جداسازی فضا از کف تا سقف باید درون زمین قوطی های فلزی جاسازی شده و شاسی را به آن جوش کرد. همچنین شاسی ها را باید بصورت عرضی به هم وصل کنید. معمولاً فاصله بین دو شاسی از هم بین ۱.۵ تا ۲ است. اما برای نصب فنس چمنی بر روی نرده نیازی به شاسی ندارید. اگر در زمینه نصب فنس چمنی راهنمایی می خواهید می توانید از خدمات مشاوره شرکت حیاط سبز بام سبز بصورت رایگان استفاده کنید.

قیمت فنس چمنی

فنس چمنی یک محصول وارداتی است و فقط در داخل کشور مونتاژ می شود. الیاف آن از جنس PVC بوده و می تواند در هر شرایط آب و هوایی حتی زیر نور مستقی خورشید و در گرما و سرمای شدید مقاومت کند. محصولی که توسط شرکت حیاط سبز بام سبز تولید می شود از جنس الیاف کره ای و ترک بوده ولی برخی از تولیدات ما از الیاف ایرانی هم می باشد. قیمت فنس چمنی نسبت به فنس های معمولی به مراتب گران تر است اما دلیل آن وجود الیاف مصنوعی می باشد. فنس چمنی به نسبت حصارهای معمولی فلزی یا حصیری مقاومت بیشتری داشته و ارزان تر است و ظاهر زیباتری هم دارد.

فنس چمنی

شرکت حیاط سبز بام سبز بهترین کیفیت و قیمت فنس چمنی چشمه ۴ و فنس چمنی پشمه ۵ را با گارانتی به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای خرید فنس چمنی از مجموعه خانه چمن می توانید در بخش محصولات متراژ خود را بر مبنای مترمربع انتخاب کنید تا فرآیند ارسال کالا در همان روز برای تهران و ۱ تا ۲ روز کاری برای شهرستان ها صورت پذیرد. در بخش فروشگاه به صورت پیش فرض عرض ۲ متر برای رول ها انتخاب شده است. اگر عرض مدنظر شما کمتر از عدد ۲ است با تماس با مجموعه خانه چمن می توانید عرض مدنظر خود را ثبت سفارش کنید.

خرید فنس چمنی

برای خرید فنس چمنی از شرکت حیاط سبز بام سبز (دنیای چمن) می بایست ابتدا متراژ مورد نظر خود را بر حسب متر مربع محاسبه کرده و سپس برای ثبت سفارش بصورت تلفنی با شرکت تماس بگیرید. سفارشات تهران معمولاً تا ۲۴ ساعت بعد ارسال می شوند ولی برای شهرستان ممکن است ۴۸ ساعت زمان لازم باشد. همچنین می توانید هنگام ثبت سفارش خرید فنس چمنی عرض مورد نظرتان را انتخاب کنید زیرا بصورت پیش فرض عرض هر رول فنس چمن مصنوعی ۲ متر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *